EDNA LOGO 1
EDNA LOGO 1

גרושה מהגהנום 14 אודליה צריקר המפעילה מעבדת זיופים מבוקשת במשטרה במעצרי פרומדיס זייפה החותמות של מיכאל ינקו פסיכיאטר שחטף 10 ימי מעצר בגללה

מיכאל ינקו עצור בגלל שנפל בפח של מעבדת הזיופים של אודליה צריקר

עדכון 28/2/2023 אודליה צריקר קארין ברנוביץ נעצרה ע”י משטרת ישראל בפרשת זיופי נכויות והגשתם לביטוח הלאומי.  תיק מעצר ימים 68549-20-23 השלום ירושלים, אצל מוחמד חאג’ יחיא.  יחד איתה נעצרה גם לנה שומילוב.

עוד שלושה שנעצרו הם יצחק עיישה, קונסטנטין זרך ורחמים יצחק בש”ע 68625-02-23.  מספר תיק המשטרה הוא ימ”ר ירושלים 523076/22.

מדובר בחקירה על תעשייה של זיופי נכויות (בעיקר לילדים) והגשתם לביטוח הלאומי על מנת לקבל תגמולי נכות.  זו חקירה של 3 שנים.  רק עכשיו יצאה לפועל.

חשד להונאת ענק: 20 עצורים בגין עוקץ של עשרות מיליונים מביטוח לאומי

בנוסף עסקה אודליה צריקר קארין ברנוביץ בזיופי חוות דעת לקנביס רפואי.  על זה ניתן לקרוא כאן.

ב 18/12/2022 פרסמנו על גל מעצרים של זיופי חוות דעת לקנביס רפואי

אחת הנשים הגרושות הכי מסוכנות בישראל מתחבאת מתחת לאדמה.  משטרת ישראל מחפשת אותה כבר 10 ימים. במהלך פשיטות של רופאים ופסיכיאטרים שהוציאו אישורי קנביס רפואי מפוברקים נעצר דר’ מיכאל ינקו (כנראה שהוא רק קורבן למעשי המרמה שלה), כפי הנראה אישה מסוכנת זו עונה לשם אודליה צריקר (קרין ברקנוביץ) והיא זו שהשתמשה בחותמת מזוייפת שלו במעבדת הזיופים הפרטית שלה (זו עברינית המוכרת היטב למשטרה שנים רבות ואך בגלל החור שלה היא לא יושבת בכלא).

אגב עכברושית ביבים זו אף זייפה ממסכים לבית משפט מטעם התנועה למען איכות השפיטה ושוב לא נעשה כנגדה דבר הפעם מאחר והתנועה למען איכות השפיטה פועלת לחשיפת הפשעים המבוצעים בבית המשפט. אפשר להבין מדוע “בית המשפט” אינו עושה דבר.

כבר התרענו עליה כאן: גרושה מהגהנום 14: אודליה צריקר קארין ברנוביץ התחזתה לעדנה קרנבל ופרסמה שיימינג על עו”ד נועה תאורי שמייצגת את הגרוש. צריקר מכורה לקוקאין ומפעילה מעבדת זיופים.

בתמונה:  אודליה צריקר – הפעילה מעבדת זיופים מסוכנת ואלימה

 

אודליה צריקר קרין ברנוביץ זייפנית מסמכים מסוכנת וגרושה נאלחת
אודליה צריקר קרין ברנוביץ זייפנית מסמכים מסוכנת וגרושה נאלחת

מסתבר שדר’ מיכאל ינקו נעצר לפני 10 ימים, 6/12/2022 והאליבי שלו הוא שאודליה צריקר זייפה את החותמת שלו. אלא מאי?  לא משחררים אותו מהארכות מעצר עד שיתפסו את הנוכלת אודליה. היא כמובן מסתתרת ולא נתפלא אם המשטרה יודעת את מקום הימצאה ולא עושה דבר. בדרך כלל כשמדובר בנוכלים העובדים עם המשטרה ומביאים לי מידע כנגד נוכלים אחרים.

ינקו מתמודד במקביל עם הליכים משמעתיים אותם ביקש לעצור בערעור שהגיש נגד בית הדין למשמעת עב”י 50180-06-21: מיכאל ינקו נ’ מדינת ישראל. ערעורו נדחה בשנה שעברה ע”י השופט גונטובניק.

מיכאל ינקו עצור בגלל שנפל בפח של מעבדת הזיופים של אודליה צריקר
מיכאל ינקו עצור בגלל שנפל בפח של מעבדת הזיופים של אודליה צריקר

 

ד”ר מיכאל ינקו, פסיכיאטר – נעצר לפני 4 שנים בפרשיה דומה

“הוא לקח את מקצועו וביצע קרדום לחפור בו… ממאגרי המידע ניתן לראות שרישיונו מותלה ואסור לו להשתמש בשום פונקציה של רופא” – כך פתח נציג המשטרה את הדיון בעניינו של ד”ר מיכאל ינקו, רופא פסיכיאטר נוסף ששמו נחשף כעת כמעורב בפרשיה, זאת 4 שנים בלבד לאחר שבמסגרת תפקידו כמנהל המרכז לתמיכה רגשית ונפשית בתל אביב הוא נעצר בחשד שהפיץ באופן דומה מרשמים לתרופות נרקוטיות לכל דורש תמורת כסף וללא הצדקה רפואית.

לטענת סניגורו של ד”ר ינקו, עו”ד יוסי קליין, “הוא הצהיר בחקירה שכבר התלונן שזייפו את החתימה שלו ואת המסמכים שלו וככל שבידי הרשויות המלצות שנחזות להיות שלו… הרי שמדובר בזיוף”. בחקירתו טען ד”ר ינקו כי הוא עומד מאחורי כל המלצה שנתן, ביקש להדגיש שהאישורים וההמלצות שנתן היו בעיקר לאוטיזם ופוסט טראומה, ושבעבור כל המלצה ניפק חשבונית וכן כי אין לו ומעולם לא היה לו קשר לאפליקציית טלגרם – דברים שהמשטרה לא הכחישה. לאחר שציין שהוא היחיד שמטפל בהוריו בני ה-90, הסכים השופט להאריך את מעצרו עד ל-11.12 ולא עד ל-13.12 כמו המעורבים האחרים בפרשה.

גם נטליה כץ שכותבת חוות דעת שקריות על גברים אלימים ואנסים בלי אלימות ובלי אונס… נעצרה

יחד עם ינקו נעצרה גם הפסיכיאטרית נטליה כץ.  גם עליה כבר כתבנו שהיא מחלקת לכל מיני מעלילניות שווא חוות דעת פסיכיאטריות פיקטיביות לפיהן הבחורה סובלת מפוסט טראומה עקב אונס. בסוף התברר שלא היה אונס….

 

מרוסיה באהבה נטליה כץ מוכרת חוות דעת לתירת תיקי אונס לגברים
מרוסיה באהבה נטליה כץ מוכרת חוות דעת לתירת תיקי אונס לגברים

ד”ר נטליה כץ, פסיכיאטרית – “חשודה מרכזית”

לגבי ד”ר נטליה כץ באופן ספציפי, ציין נציג המשטרה כדוגמה כי אחד הרישיונות לקנאביס רפואי שהיא חתומה עליהם נחתם בעת שהיא שהתה בחו”ל. לדבריו, “חלקה בפרשה משמעותי וגדול משל רופאים אחרים… ללא פעילותה לא היה ניתן להמשיך בשרשרת של העבירות”. כמו כן אמר כי “מה שמייחד אותה זו המודעות שלה והעובדה שהוזהרה קודם הרבה פעמים על ידי משרד הבריאות שלא לעשות פעולות שנוגדות את הנהלים, כך שלא ניתן לטעון שהיא חשבה שפעלה בתום לב”.

סניגורה של ד”ר כץ, עו”ד אלון פורת, השיב כי ייתכן שבעת שהיא שהתה בחו”ל קיימה שיחת “זום” וכך אישרה בחתימתה רישיון של מטופל, כלומר אין בכך כדי להעיד על עבירה. כמו כן הוא טען שלא הסבירו כלל מה היא עשתה לא בסדר, לא נתפסו אצלה כספים וכן כי מדובר ברופאה מחוזית ויועצת לחינוך מיוחד כך שמעצרה מונע ממאות אם לא אלפי ילדים עם צרכים מיוחדים את הטיפול שהם צריכים.

ראו כתבה ממגזין קנביס פורסם 6/12/2022

פרשת פרומדיס: הותרו לפרסום שמות חלק מרופאי הקנאביס שנעצרו

3 מתוך 6 רופאים לפחות שנעצרו בחשד לחברות בארגון שניפק רישיונות קנאביס רפואי ללא הצדקה רפואית ובעבור בצע כסף בסך מיליוני שקלים לכאורה, הותרו לפרסום. כך גם שמותיהם של מנהלת חברת פרומדיס החשודה כ”ראש הפירמידה” ושל כמה מעובדי החברה. וגם – האם ייתכן שהרופאים פשוט “נפלו בפח”?

שמותיהם של ד”ר דיב דאוד, ד”ר נטליה כץ, ד”ר מיכאל ינקו וד”ר סיימון לוי – שלושה מתוך ששה רופאים לפחות שנעצרו אתמול בחשד לניפוק רישיונות קנאביס רפואי באופן מסחרי ושלא כדין – הותרו לפרסום ונחשפים כאן כעת לראשונה (שמות האחרים ר”א, ג”ב, טרם הותרו לפרסום). ד”ר כץ היא החשודה המרכזית של המשטרה יחד עם מנהלת חברת פרומדיס, ד”ר ינקו כבר נעצר לפני 4 שנים בפרשייה דומה בתחום התרופות וד”ר לוי היה על פי החשד בעל תפקיד מרכזי גם כן.

 

מייקל לוי פיברק תיק רפואי לקנביס תוך 24 שעות
סיימון לוי פיברק תיק רפואי לקנביס תוך 24 שעות

 

ד”ר סיימון לוי – “תפקיד מכריע בפרשיה”

לטענת המשטרה, ד”ר סיימון לוי, החשוד בקבלת שוחד לכאורה, כלומר קבלת תשלום עבור רישיונות באופן לא חוקי, הוא רופא נוסף שמעורב בפרשיה, ומי שמתואר כ”חוליה אחרונה ומשמעותית ביותר, שתפקידו הינו מכריע ומשמעותי ביותר”. לדברי נציג המשטרה בדיון, “יש חומרים שקושרים אותו באופן ודאי למיוחס לו, כולל פעולה אקטיבית שביצע וכן מסמך שמעלה את התשתית הראייתית בצורה הכי חזקה לגבי כולם ובפרט לגביו”.

סניגוריותיו של ד”ר לוי, עו”ד אושרת קירמה ועו”ד גריסטין לפאג’יאן, טענו כי הוא מעולם לא הוזהר על ידי משרד הבריאות כפי שהוזהרה למשל ד”ר כץ, וכן שלפי גרסתו כל האישורים שנופקו על ידו בהיותו “החוליה האחרונה” התבססו על אישורים רפואיים שהונחו לפניו. גרסה זו יש לציין, דומה לטענה כאמור לגבי השיטה שכבר נחשפה השנה במסגרתה גורמים מסויימים שולחים מסמכי המלצה מזויפים ואלה בתורם חותמים על ניפוק רישיון על בסיס המסמכים המזויפים מבלי לדעת שהם מזויפים – דבר שייתכן שקרה גם במקרה זה.

כמו כן נחשפים שמותיהם של חלק מהחשודים בתיווך המטופלים אל הרופאים ובניהול הפעילות שכללה בניית תיק רפואי מזויף לכאורה שיאפשר אישור בקשת הרישיון תוך 24 שעות וגביית ומסירת הכספים מהלקוחות אל הרופאים, בהם: גל סיוון שלום שהינה הבעלים של חברת “פרומדיס” ומי שהמשטרה חושדת שהיא “ראש הפירמידה” כאמור, וכן אוהד ממו, גיא פלד, עדן יולזרי ועוד, שהיו עובדי החברה או עבדו עם החברה באופן כזה או אחר על ידי תיווך “לידים” וגיוס לקוחות.

 

דיב דאוד עצור על רישיונות קנביס רפואי פיקטיביים
דיב דאוד עצור על רישיונות קנביס רפואי פיקטיביים

ד”ר דיב דאוד – “ספג איומים בעניין רישיונות קנאביס”

ד”ר דיב דאוד, מרופאי הקנאביס הידועים בישראל, טען בחקירתו כי הנפיק רישיונות רק על פי חוק מטעם בית החולים האיטלקי בלבד. כמו האחרים, שמו עלה כחשוד עוד בחודש מאי, בשלבי החקירה הראשונים. סניגורו, עו”ד שאדי סרוג’, טען כי ד”ר דאוד מעולם לא החזיק בסמים, אך נציג המשטרה בדיון השיב כי “כדי לבצע סחר בסמים לא צריך לקחת את השקית… מייחסים לו שביצע פעולה מאוד משמעותית ויחידנית שרק הוא ואנשים כמוהו יכולים לבצע על מנת לאפשר סחר בסמים”.

לאחר הפסקה בדיון הסביר נציג המשטרה כי ד”ר דאוד חשוב בכך “שהחותמת שלו שימשה בידיעתו לחתום על רישיונות קנאביס ללא הצדקה ובכך איפשר לאותם אנשים שאינם זכאים לרישיון בקנאביס, לקנות סמים”. כמו כן ציין כי “יש אינדיקציה לקבלת כספים שלא כחוק, יש ראיה מוחשית לכך וחד משמעית על כספים שהתקבלו שלא כחוק”. בין היתר עלה נושא מעניין לפיו ד”ר דאוד טען בחקירתו כי בעבר נשלחו אליו “איומים מגורמים מסוימים בעניין רישיונות קנאביס”.

בכתבי המעצר ובדיונים שנערכו בבית המשפט לאורך כל אתמול, הואשמו המעורבים בשורה של עבירות בהן מסחר והספקת סמים, תיווך בעסקי סמים, עשיית פעולה ברכוש אסור, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, שימוש במסמך מזויף, השמטת הכנסה במזיד, מתן שוחד ועוד. מעצרם של הרופאים והחשודים המרכזיים בפרשיה הוארך בשלב זה עד 13.12 לפחות והאחרים קיבלו הארכת מעצר קצרה יותר.

נציגי המשטרה בדיונים אמש בבית המשפט חזרו על הטענה כי “מדובר בפרשה סבוכה ומסועפת של סחר בסמים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, שבה מעורבים רופאים וכאלו שאינם רופאים, כל אחד ותפקידו הוא. הרופאים ניצלו מעמדם והרישיון שלהם על מנת לעשות פרנסה שאינה כשרה, לעבור על החוק, לצבור כסף אשר צבירתו מהווה עבירה וגם דרך צבירתו.”

אגב, במהלך הדיונים התייחס אחד מנציגי המשטרה לשאלה שעלתה ביממה האחרונה מצד מטופלים שפנו אל מגזין קנאביס – כאלה שקיבלו רישיון באמצעות חברת פרומדיס ו/או על ידי אחד הרופאים שנעצרו – והשיב כי אין כל כוונה לעכב או לעצור את אותם מטופלים.

חשוב לזכור: שמורה לכל החשודים זכות החפות עד שתוכח אשמתם, וייתכן גם שחלקם “נפלו בפח” כשניפקו רישיונות על סמך המלצות מרופאים מומחים אחרים שהונחו בפניהם על ידי החברה או אחרים, והיו בפועל מזויפות ללא ידיעתם – דבר שקרה השנה לא פעם במקרים אחרים אצל רופאים שלא נעצרו. דבר נוסף הוא שייתכן גם שליבם של הרופאים הללו פשוט יצא אל החולים והנזקקים שהגיעו אליהם ושרק רצו גישה לקנאביס, כך שהם לא פעלו בהכרח מתוך בצע כסף בלבד אלא אולי גם מתוך כוונה טובה.

גל סיוון שלום, בעלת חברת פרומדיס – “ראש הפירמידה”

גל סיוון שלום, הבעלים (100%) של חברת פרומדיס (Promedis), שהוקמה בשנת 2020 ומגדירה עצמה בתואר “המרכז הישראלי למימוש זכויות קנאביס רפואי”, היתה לפי חשד המשטרה “ראש הפירמידה” של הארגון, כפי שנחשף אמש במגזין קנאביס. פרומדיס, החברה שדרכה כביכול התבצעה פעילות הארגון, מתמקדת בשירותי תיווך לרישיון למעוניינים בקנאביס רפואי באמצעות הסיסמה “לא קיבלת רישיון – לא שילמת”, ושמה היה נפוץ בקבוצות פייסבוק שונות ובערוצי טלגרם של “טועמי זנים” מוכרים בענף שגם פרסמו אותה באופן קבוע.

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט טען נציג המשטרה בין היתר כי הפעילות של ניפוק הרישיונות “בוצעה על ידי רשת מתוחכמת שבין השאר כללה רופאים שמעלו בתפקיד הציבורי שניתן להם ולמעשה ניצלו את הרישיון שניתן להם על מנת לבצע את הסחר בסמים”. לדבריו, “נערכה חקירה סמויה במשך חודשים ארוכים במהלכה נאספו ראיות לא מעטות”. בתשובה לשאלת סניגורה של שלום “האם הלקוחה שלי קשורה לכל המעורבים”, השיב: “בהחלט, הייתי מגדיר אותה כראש הפירמידה, מי שחיברה בין הלקוחות והרופאים”.

 

 

אוהד ממו – “ממובילי הפרשייה, קרוב לראש הפירמידה”

חשוד נוסף בפרשה הוא אוהד ממו, שנגדו גם עומד במקביל כתב אישום אחר בגין עבירות סחר והחזקת קנאביס שלא לשימוש עצמי, הוא לדברי המשטרה בורג מרכזי בפרשייה וקרוב מאוד לראש הפירמידה, קרי, לכאורה לבעלת חברת פרומדיס גל שלום. “הוא מהמובילים של הפרשיה, אם לא ראש הפירמידה אז קרוב מאוד לכך, מראשית הפרשייה עלה שמו,” כך לדברי המשטרה.

גם ממו חשוד באותה שורת עבירות כמו החשודים האחרים ובכך שעסק בין היתר בתיווך דרך האינטרנט והרשתות החברתיות, בקשר עם רופאים שניפקו אישורי קנאביס “לכל הרוצה בכך תמורת בצע כסף”, כך לטענת המשטרה. המשטרה לא חשפה בדיון כיצד בדיוק הוא היה מעורב מעבר לזה, ולדברי סניגורו, עו”ד אסף טל, בחקירתו הוא הציג עדות שקופה, חשף את המסמכים וחשבונות הבנק שלו, עבר חיפוש בביתו בו לא נמצא דבר חשוד, לא הסתיר דבר והתייצב לחקירה כשזומן אליה. כמו כן לדבריו לא הוטחה כל ראיה בפניו.

גיא פלד – נתפס עם 123,000 ש”ח בביתו

“ההתאגדות התמשכה ככנופיה במשך זמן לא מבוטל, כשהחשוד תפקד תוך מודעות מלאה בעבירות חמורות של סחר בסמים לבד וביחד עם שני מעורבים נוספים בפרשייה וחלקו אינו נופל מאחד מהם לפחות” – כך תיאר נציג המשטרה את חלקו של גיא פלד במה שהמשטרה חושבת שהיא התארגנות מסודרת לצורך ניפוק רישיונות שימוש בקנאביס רפואי באופן לא חוקי.

לטענת המשטרה גם פלד, כמו ממו, חשוד בפעילות בעיקר בערוצי טלגרם ובאתר אינטרנט, אבל לא רק, דרכם לכאורה גייסו “לידים”, מתעניינים, שהפכו ללקוחות ששילמו עד אלפי שקלים לצורך ניפוק רישיון על אף שלא עמדו בתנאים הנדרשים – כך לטענת המשטרה. עוד הסביר נציג המשטרה כי חלקו של פלד בפרשייה, שהחקירה לגביה נמשכת כ-7 חודשים לערך, החל כחודשיים לאחר פתיחת החקירה, בעוד שהמעורבים הנ”ל היו חלק ממנה עוד מתחילתה.

ע’ – עובדת חברת פרומדיס

עו”ד אביחי חג’בי, סניגורה של ע’, מנהלת המכירות של חברת פרומדיס, שנעצרה יחד עם עובדים נוספים, מחה בדיון על כך שנגדה הוחלט להגיש כתב מעצר בעוד שלפחות 3 עובדות אחרות בחברה, אשר היו אחראיות על תשאול הלקוחות המעוניינים ברישיונות קנאביס רפואי, שוחררו מיד לאחר חקירה באזהרה. בתשובה אמר נציג המשטרה כי לע’, בניגוד לאחרות, מייחסים עבירת מתן שוחד לכאורה, ככל הנראה בכך ששילמה כביכול לרופא בשם החברה לצורך קבלת רישיון עבור מטופל. מעצרה הוארך עד 8.12.

עדן יולזרי – “סיבכה את בני משפחתה בפעילות”

החשד כלפי עדן יולזרי, עובדת חברת פרומדיס ובת זוגו לשעבר של החשוד אוהד ממו, דומה לזה של האחרים המעורבים בפרשיה, כשלטענת המשטרה היא שימשה לכאורה כשותפה פעילה של ממו ו”אפילו סיבכה חלק מבני משפחתה בפעילות זו”. על רקע טענת סניגורה של יולזרי, עו”ד אבי עמירם, שהיא וממו נפרדו בחודש יולי 2022, השיב נציג המשטרה בהקשר לעבירות לכאורה כי אכן “בתקופה האחרונה ראינו שהיא הפסיקה”. גם מעצרה הוארך לזמן קצר, עד 8.12.

האם ייתכן שהרופאים נפלו בפח?

בדיוק לפני שנה פורסם תחקיר של מגזין קנאביס בנושא זה בדיוק, בו נחשף לראשונה השוק “האפור” של ניפוק רישיונות הקנאביס הרפואי. מנהל היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) טען אז בשיחות פנימיות שמדובר בתחקיר שקרי, אך היום מתברר כנראה שמדובר היה באמת. כזכור, בתחקיר נטען בין היתר כי “משרד הבריאות מעלים עין מהתופעה כי יש עודף של סחורה בשוק”, כלומר לכאורה על בסיס רצון להשאיר את הענף “חי”.

כמו כן, זו לא הפעם הראשונה בה נעצר רופא בחשד למתן רישיונות קנאביס ללא סיבה רפואית מספקת. זה כבר קרה גם בתחילת השנה (2022) ובמיוחד זכורה פרשיה דומה מלפני כ-6 שנים, בשנת 2016, אז רופא אחר, ד”ר אברהם דותן, נידון ל-4 שנות מאסר לאחר שנקבע שניפק רישיונות קנאביס רפואי ללא הצדקה רפואית לאנשים בריאים.

כפי שצוין, קרה כבר, גם השנה, שרופאים ניפקו רישיונות קנאביס רפואי לחולים ללא הצדקה כביכול, על בסיס המלצות של רופאים מומחים אחרים, כלומר פעלו באופן תקין לכאורה ורק בדיעבד הסתבר שההמלצה מהרופא המומחה התבררה להיות מזוייפת. בהחלט ייתכן שגם במקרה זה חלק מהרופאים חפים מפשע או לכל הפחות תמימים ואינם חלק מהתארגנות מסודרת למרמה, זיוף או בצע כסף.

https://www.xn--4dbcyzi5a.com/%d7%94%d7%95%d7%aa%d7%a8%d7%95-%d7%9c%d7%a4%d7%a8%d7%a1%d7%95%d7%9d-%d7%a9%d7%9e%d7%95%d7%aa-%d7%97%d7%9c%d7%a7-%d7%9e%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%90%d7%99-%d7%94%d7%a7%d7%a0%d7%90%d7%91%d7%99%d7%a1-%d7%a9/

ראו כתבה ממגזין קנביס 14/12/2022

רופאים נוספים מעורבים בפרשת פרומדיס; האם הם נכנעו לאיומים?

הדיונים בבית המשפט חושפים פרטים נוספים מפרשת “פרומדיס” במסגרתה נעצרו מנהלי ועובדי החברה יחד עם רופאים מומחים בחשד שיחדיו ניפקו רישיונות קנאביס רפואי ללא הצדקה רפואית בעבור בצע כסף לכאורה

בתום דיון שנערך אתמול (ג’) בבית המשפט בעניינם של העצורים ב”פרשת פרומדיס“, בהם רופאים שנעצרו בשבוע שעבר ונציגי חברת פרומדיס שבבעלות סיוון גל שלום החשודה המרכזית – החשודים יחד בשורת עבירות סמים והלבנת הון עקב ניפוק לכאורה של רישיונות קנאביס רפואי למטופלים ללא הצדקה רפואית ובעבור בצע כסף – טוענת המשטרה כי “התגלו מעורבים נוספים… בין השאר רופאים נוספים שעדיין לא הגיעו לידינו”. לדברי המשטרה מדובר בחקירה שעשויה להיארך שנים ארוכות.

בין היתר, לטענת המשטרה, התחזק למשל החשד בסעיף הלבנת הון לכאורה כלפי אוהד ממו, אחד מהחשודים בתיווך “לידים” של מטופלים אל חברת פרומדיס וממנה אל הרופאים, ובהעברת הרישיונות בחזרה אל המטופלים – הליך שמכונה על ידי המשטרה “סחר בהנפקת תעודות”. לטענת סניגורו של ממו, עו”ד אסף טל, “משמיעים לו שיחות ושואלים אותו על הסכם שיש לו עם סיוון, והוא מוסר גרסה סדורה. השמיעו לו שיחה עם אמו, בה היא אמרה לו ‘מה אתה עושה’ והוא השיב ‘הכל חוקי’, ומכך ניתן ללמוד על חזקת החפות שלו”.

“ספג איומים”

גם לגבי החשוד ד”ר דיב דאוד טוענת המשטרה כי החשדות התחזקו נגדו, אם כי בהאזנת סתר שבוצעה לו השמיעו לו לדברי סניגורו, עו”ד שאדי סרוג’, הקלטה בה נשמעת מנהלת החברה סיוון מנסה לשכנע אותו לנפק רישיונות גם למטופלים אורטופדיים וללא מסמכים נדרשים, וזאת למרות שהוא פסיכיאטר, והוא מסרב לכך. “הוא השיב לה שהוא לא יכול לעשות דבר כזה. הוא ביקש מהחוקרים שיעמתו אותו מול סיוון, אך המשטרה סירבה”. עוד ציין עו”ד סרוג’ כי ד”ר דאוד טוען שהוא ספג איומים מאנשים שביקשו ממנו לעבוד איתם בתחום ניפוק רישיונות הקנאביס, ולמרות זאת הוא סירב. “אם יש עבירה במעשים שעשה, הרי מדובר בעבירות מנהלתיות, אולי טעות בהסברים של הנוהל, אבל הוא רחוק מהעבירות שמיוחסות לו של סחר בסמים או הלבנת הון,” אמר עורך הדין.

גיא פלד, חשוד נוסף בתיווך עסקאות בין חברת פרומדיס למטופלים ורופאים, טען בחקירתו כי בעלי פרומדיס סיוון מידרה אותו מכל מה שלא קשור לעבודה שלו, וכי כמוהו יש כמה עשרות נוספים שחתומים מולה בצורה דומה. סניגורו, עו”ד אהרון רוזה, דרש לפיכך שהוא ישוחרר כפי שאחרים שפעלו כמוהו שוחררו בתום חקירתם. “יש אוהד, ויש גיא, ויש עובדות נוספות, למה הם לא עצורים?” תהה.

לגבי סיוון גל שלום, מנהלת הארגון כאמור, ניסה סניגורה עו”ד יניב ואקי, לשכנע את בית המשפט לאפשר לה להשתחרר למעצר בית עקב היותה אם יחידנית לילד בן 4. “היא מנהלת אורח חיים נורמטיבי, נעדרת עבר פלילי, מנהלת חברה להנפקת רישיונות, אין חשש שהיא תסחור בסמים או שתמשיך לתחזק את המנגנון”. השופט השיב כי מדובר במקרה “שחודר אל הלב” אך דחה את בקשת השחרור למעצר בית בשלב זה.

“מישהי לקחה את החותמות”

במקביל נחשפו פרטים נוספים מחקירתו של ד”ר ינקו, שטוען כי הוא לא היה מעורב בניפוק הרישיונות וכי ייתכן שמישהו ניפק את הרישיונות בשמו, למשל באמצעות החותמת שלו שנגנבה כביכול ללא ידיעתו או מעורבותו.

“הייתה מישהי שלקחה את החותמות של החשוד שלנו (ד”ר ינקו, מ.ק) וזייפה את המסמך,” אמר עו”ד יוסי קליין, סניגורו. “היו הליכים קודמים שבהם יצא שמישהי שעבדה במשרדו בשם אודליה זייפה תצהיר שלו, ומטופלת שלו שהיא עו”ד יצרה איתי קשר, היא אמרה שיש מישהי שזייפה המון מסמכים… הציגו בפניו המלצות לקנאביס, המלצות לכאורה שהן פיקטיביות מתקופת סוף אוגוסט השנה עד תחילת ספטמבר, שזו תקופה שהוא לא היה בארץ”.

בתום דיון שנערך אתמול (ג’) בבית המשפט בעניינם של העצורים ב”פרשת פרומדיס“, בהם רופאים שנעצרו בשבוע שעבר ונציגי חברת פרומדיס שבבעלות סיוון גל שלום החשודה המרכזית – החשודים יחד בשורת עבירות סמים והלבנת הון עקב ניפוק לכאורה של רישיונות קנאביס רפואי למטופלים ללא הצדקה רפואית ובעבור בצע כסף – טוענת המשטרה כי “התגלו מעורבים נוספים… בין השאר רופאים נוספים שעדיין לא הגיעו לידינו”. לדברי המשטרה מדובר בחקירה שעשויה להיארך שנים ארוכות.

בין היתר, לטענת המשטרה, התחזק למשל החשד בסעיף הלבנת הון לכאורה כלפי אוהד ממו, אחד מהחשודים בתיווך “לידים” של מטופלים אל חברת פרומדיס וממנה אל הרופאים, ובהעברת הרישיונות בחזרה אל המטופלים – הליך שמכונה על ידי המשטרה “סחר בהנפקת תעודות”. לטענת סניגורו של ממו, עו”ד אסף טל, “משמיעים לו שיחות ושואלים אותו על הסכם שיש לו עם סיוון, והוא מוסר גרסה סדורה. השמיעו לו שיחה עם אמו, בה היא אמרה לו ‘מה אתה עושה’ והוא השיב ‘הכל חוקי’, ומכך ניתן ללמוד על חזקת החפות שלו”.

“ספג איומים”

גם לגבי החשוד ד”ר דיב דאוד טוענת המשטרה כי החשדות התחזקו נגדו, אם כי בהאזנת סתר שבוצעה לו השמיעו לו לדברי סניגורו, עו”ד שאדי סרוג’, הקלטה בה נשמעת מנהלת החברה סיוון מנסה לשכנע אותו לנפק רישיונות גם למטופלים אורטופדיים וללא מסמכים נדרשים, וזאת למרות שהוא פסיכיאטר, והוא מסרב לכך. “הוא השיב לה שהוא לא יכול לעשות דבר כזה. הוא ביקש מהחוקרים שיעמתו אותו מול סיוון, אך המשטרה סירבה”. עוד ציין עו”ד סרוג’ כי ד”ר דאוד טוען שהוא ספג איומים מאנשים שביקשו ממנו לעבוד איתם בתחום ניפוק רישיונות הקנאביס, ולמרות זאת הוא סירב. “אם יש עבירה במעשים שעשה, הרי מדובר בעבירות מנהלתיות, אולי טעות בהסברים של הנוהל, אבל הוא רחוק מהעבירות שמיוחסות לו של סחר בסמים או הלבנת הון,” אמר עורך הדין.

גיא פלד, חשוד נוסף בתיווך עסקאות בין חברת פרומדיס למטופלים ורופאים, טען בחקירתו כי בעלי פרומדיס סיוון מידרה אותו מכל מה שלא קשור לעבודה שלו, וכי כמוהו יש כמה עשרות נוספים שחתומים מולה בצורה דומה.

סניגורו, עו”ד אהרון רוזה, דרש לפיכך שהוא ישוחרר כפי שאחרים שפעלו כמוהו שוחררו בתום חקירתם. “יש אוהד, ויש גיא, ויש עובדות נוספות, למה הם לא עצורים?” תהה.

לגבי סיוון גל שלום, מנהלת הארגון כאמור, ניסה סניגורה עו”ד יניב ואקי, לשכנע את בית המשפט לאפשר לה להשתחרר למעצר בית עקב היותה אם יחידנית לילד בן 4. “היא מנהלת אורח חיים נורמטיבי, נעדרת עבר פלילי, מנהלת חברה להנפקת רישיונות, אין חשש שהיא תסחור בסמים או שתמשיך לתחזק את המנגנון”. השופט השיב כי מדובר במקרה “שחודר אל הלב” אך דחה את בקשת השחרור למעצר בית בשלב זה.

“אודליה צריקר (קרין ברנוביץ) לקחה את החותמות של ינקו”

 

מיכאל ינקו פסיכיאטר מסכן אודליה צריקר חיסלה לו את הקריירה
מיכאל ינקו פסיכיאטר מסכן אודליה צריקר חיסלה לו את הקריירה

במקביל נחשפו פרטים נוספים מחקירתו של ד”ר ינקו, שטוען כי הוא לא היה מעורב בניפוק הרישיונות וכי ייתכן שמישהו ניפק את הרישיונות בשמו, למשל באמצעות החותמת שלו שנגנבה כביכול ללא ידיעתו או מעורבותו.

“הייתה מישהי שלקחה את החותמות של החשוד שלנו (ד”ר ינקו, מ.ק) וזייפה את המסמך,” אמר עו”ד יוסי קליין, סניגורו. “היו הליכים קודמים שבהם יצא שמישהי שעבדה במשרדו בשם אודליה זייפה תצהיר שלו, ומטופלת שלו שהיא עו”ד יצרה איתי קשר, היא אמרה שיש מישהי שזייפה המון מסמכים… הציגו בפניו המלצות לקנאביס, המלצות לכאורה שהן פיקטיביות מתקופת סוף אוגוסט השנה עד תחילת ספטמבר, שזו תקופה שהוא לא היה בארץ”.

https://www.xn--4dbcyzi5a.com/%d7%a8%d7%95%d7%a4%d7%90%d7%99%d7%9d-%d7%a0%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%a2%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%a4%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%93%d7%99%d7%a1-%d7%94/

 

Views: 420

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *