EDNA LOGO 1
EDNA LOGO 1

יובל בגנו יחצ”ן זבל של העובדים הסוציאלים ממציא בלוף שבגלל שעו”ס נטליה זיוקוב מבלרוס לא קיבלה רישיון, המדינה מזניחה את הרווחה

עולם העיתונאות מלא עיתונאי זבל שמפיצים שקרים וכתבות תדמית עמוסות קלישאות, והציבור לא יודע שמזמין הכתבה משלם להם בין 2,000 ש”ח ל 3,000 ש”ח לכתבת תדמית ויחצנות זבל. כזה הוא ה”עיתונאי” יובל בגנו. בתאריך 1/12/2020 הוא פרסם כתבה במעריב תחת הכותרת “כשהכי צריך אותם: עובדים סוציאליים שעלו ארצה לא יכולים להיקלט בעבודה”. בכתבה הוא מספר סיפור על רוסיה אחת מבלרוס בת 36 שעלתה לארץ ורוצה לעבוד כעו”ס אבל הוועדה שבודקת את התארים הזרים לא התכנסה. מהבעיה האישית של הרוסיה הזאת, שאין לדעת מה היא בכלל מבינה בעבודה סוציאלית במדינה קפיטליסטית, הוא בונה תילי תילים של סיפורי סרק על זה שהמדינה מזניחה את הרווחה, ושהמדינה כל כך זקוקה לעובדים סוציאלים ושהמדינה מתאכזרת לעובדים הסוציאלים.

יובל בגנו – עיתונאי להשכיר – מקבל כסף סמוי ליחצן עובדות סוציאליות וכותב שטויות לזיבול הציבור

כל מה שכתב הכתב בכתבתו פשוט לא נכון, והכל שקר. הרוסיה נטליה זיוקוב כנראה שילמה לו כמה אלפי שקלים, ועבור זה הוא מקשקש בלי סוף. המדינה לא מזניחה את העובדים הסוציאלים. זה לא נכון. להיפך בונים להם לשכות מפוארות ונותנים להם תנאים שמעולם לא היו מקבלים בשוק החופשי (עבודה של 4-5 שעות ביום במשכורת מלאה). חוץ מזה בתי הספר לעבודה סוציאליות מפוצצים בסטודנטיות שלא התקבלו לשום מקצוע אחר, ובשבילן המציאו את הבלוף שהעו”סיות עמוסות וכל עו”ס מטפלת ב 200 משפחות, 300 משפחות או אפילו 1,000 משפחות, כאשר בעצם הן לא מטפלות בכלום, לא עושות שום דבר ועד עכשיו לא עזרו אפילו לאדם אחד לצאת ממעגל העוני.

בגלל המשכורות שמשלמים לעו”סיות מתחילים לסגור תוכניות עזרה להומלסים ושאר מסכנים, כי העו”סיות שואבות את כל הכסף. אז בפעם הבאה שתקראו כתבה של יובל בגנו, אל תאמינו לאף מילה. הכל מכור ומשולם מאחורי הקלעים.

לשיפוטכם, להלן הכתבה:

כשהכי צריך אותם: עובדים סוציאליים שעלו ארצה לא יכולים להיקלט בעבודה

הדבר קורה בשל סחבת במשרד הרווחה בכינוס הוועדה להכרה בתארים מתקדמים מחו”ל. מבירור שערך ח”כ סובה מול המשרד עולה כי הוועדה לא התכנסה כלל בשנה האחרונהיובל בגנו 01/12/2020

ההזנחה של ממשלות ישראל האחרונות את מערכת הרווחה נחשפתה במלוא ערוותה במשבר הקורונה שהעמיס אלפי תיקים חדשים על לשכות הרווחה הקורסות בלאו הכי. רק 24 אלף עובדים סוציאלים בשירות הציבורי נושאים בנטל. אחריות ישירה על 1500 נפשות בממוצע לעו”סית משפחה אחת ועל 500 קשישים נזקקים לעו”סית קשישים אחת. אבל למשרד הרווחה לא אצה הדרך לקלוט במערכת עובדים סוציאליים בתוארם והכשרתם שהם עולים חדשים והוועדה שאמורה לאשר את תאריהם לא מתכנסת כבר שנה. כך גילה ח”כ יבגני סובה (ישראל ביתנו) בעקבות פניות ללשכתו ושאילתא בנושא שהפנה אל משרד הרווחה.

למשל מצדה של נטליה זיוקוב, בת 36 מנוף הגליל שעלתה לישראל לפני שנתיים מבלארוס ומספרת למעריב: “התחלתי למלא את הטפסים הדרושים לצורך עבודה סוציאלית כבוגרת תואר בעבודה סוציאלית ופסיכולוגיה. כאן התחיל מסע התלאות הבלתי צפוי, מלא הבירוקרטיה והאכזבה. שלחתי את כלל הטפסים שנדרשו ממני, עשיתי מאמצים אדירים על מנת לשחזר מסמכים מארץ רחוקה, לתרגם אותם כפי הנדרש, לאשר ע”י נוטריון. אבל עובדי משרד העבודה והרווחה שבו ודרשו טפסים נוספים, מסמכים המעידים על קורסים ועל התמחויות, בחינות והכשרות. במינסק התמחיתי בצלב האדום ובשלל של ארגונים למען קשישים ובאיגודים מקצועיים אבל כמעט שנה ואני עדיין עובדת במשרה זמנית בגן ילדים”.

בתשובה לשאילתא שהפגנה ח”כ סובה לשר הרווחה שמולי כבר לפני חודשיים בניסיון לברר מדוע לא מתכנסת הוועדה, מתברר מהתשובה שקיבל מסגן השר, משולם נהרי (ש”ס), כי הוועדה לא התכנסה כלל עוד מדצמבר 2019 וכי מועד כינוסה הבא כלל לא ידוע: “פעילות הוועדה להכרה במוסדות ובתארים מוסדרת באמצעות חברה מלווה המסייעת לה. תוקף פעילותה של החברה המלווה הסתיים בחודש דצמבר 2019. המשרד נמצא כיום בתהליכי איתור לגיוס חברה מלווה חדשה. אנו תקווה שתחודש פעילות הוועדה בהקדם”. 

ח”כ סובה אומר למעריב: “לצד הטרטור של מי שמבקשים להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים, הוועדה להכרה בתארים אקדמאים פשוט לא מתכנסת כדי לממש את ההליך הטכני של הכרה בהכשרתם. נטליה ועוד עובדים סוציאליים רבים יושבים וממתינים מעל לשנה לכינוס אותה הוועדה שתאפשר להם להתחיל לעבוד בתחום החשוב. דווקא בתקופת הקורונה בה הצורך בעובדים סוציאליים הוא חיוני מאין כמוהו ובמקביל להכרזת המדינה על מאבק באלימות במשפחה, על משרד העבודה והרווחה לכנס את הוועדה ברגע זה ולאפשר לעובדים סוציאליים להירשם”.

https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-805593

Views: 9

2 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *