רחל ספירו נבלה שקרנית ממחלקת יעוץ וחקירה “הציבור מטומטם”: מסבירה למה זה לא הפליה על רקע הורות לגבות בבימ”ש משפחה אגרת בקשה של 238 ש”ח לעומת אגרת בקשה בבימ”ש השלום רק 35 ש”ח

משרד המשפטים מחלק פרסי הצטיינות לעובדים הכי מזדיינים יעוץ וחקיקה

התנועה למען איכות השפיטה פנתה לשר המשפטים גדעון סער ושאלה אותו בצורה הכי פשוטה למה האגרות להגשת בקשות בדיני משפחה עומדות על 238 ש”ח לעומת 35 ש”ח בבית משפט אזרחי.

גדעון סער העביר המכתב לתגובת רחל ספירו בפרקליטות האחראית על יעוץ וחקיקה. התקבל ממנה מכתב טיוח כרגיל, והנה מה שהיא מקשקשת ומשקרת.

לדבריה של רחל ספירו “נעשית עבודת מטה מקיפה בנוגע לאגרות בתי המשפט למשפחה, בתי הדין הדתיים והרשם לענייני ירושה. טיוטת תקנות בעניין זה הופצה בעבר להערות הציבור, ויש בה אף התייחסות לשאלות שבפנייתכם”.

בדקנו את הטיוטה הזו והסכום של 236 ש”ח נשאר בתקנות תחת “כל בקשה בכתב בתובענה שהאגרה העיקרית בה שולמה”, אבל רק “בקשות לשינוי מועד או הגשת כתבי בית דין” הופחתו ל 35 ש”ח.

רחל כותבת בעורמה שטיוטת התקנות “יש בה התייחסות לשאלות שבפנייתכם”.  אז זהו שזה שקר מוחלט כי בפניה נכתב שגביית אגרה על אותו סוג של שירות (הגשת בקשה לשופט) שעולה פי 5 יותר, וזו הפליה אסורה על רקע הורות.  לא רק שהגברת לא ענתה לטענה שמפלים לרעה הורים בבתי משפט למשפחה, התברר שגם בטיוטה הסכום של 238 ש”ח נותר על כנו…..

עוד כותבת הבהמה השקרנית רחל ספירו ש”ככלל, האגרות בבתי המשפט לעניני משפחה ובבתי הדין הדתיים הינן אגרות נמוכות יותר מהאגרות הכלליות מהטעמים שבייחודיות הערכאה”.  אם ככה אז למה במשפחה בקשה עולה 238 ש”ח ובהשלום 35 ש”ח.

ספירו נותנת כדוגמא את העובדה ש”אגרה עבור תביעהלסכום קצוב בבית המשפט לעניני משפחה עומדת על סך של 1% מהסכום הנתבע, בעוד אגרה בתביעה כאמור בבית המשפט רגיל עומדת על 2.5% מהסכום הנתבע”.  אם ככה אז אגרת בקשה בבית משפט למשפחה צריכה להיות נמוכה יותר ולא יקרה יותר.  האגרה צריכה לעמוד על 14 ש”ח בבימ”ש למשפחה.

כך עובדי ציבור משקרים ומטעים את הציבור…..

עוד כותבת המפגרת רחל ספירו ש”פטור לחלוטין מאגרה עבור בקשות ביניים עשוי להביא להשפעה שלילית והסלמת הסכסוך בשל ריבוי בקשות שלא לצורך”.  באמת?  זה גורם בדיוק ההפך.  זה גורם להגשת בקשה לפטור מה שמעסיק רשמת בנוסף לשופטת, וגורם לעוד  עומס על המערכת.  בכלל מה זה ריבוי בקשות שלא לצורך?  ענייני משפחה מצריכים הגשת בקשות כל הזמן, כי כל הזמן קורה משהו.  יש טענות של הפרת הסדרים, יש טענות של הוראות לחגים, יש טענות של צורך להוציא צווים לבנק חדש שהתגלה בו חשבון מוסלק…..  מי היא המפגרת רחל ספירו שתקבע כי ריבוי בקשות זה דבר לא טוב?   זה כורח המציאות בדיני משפחה כל עוד התיק מתנהל תמיד משהו קורה.

עוד כותבת ספירו ש”ישנה שישנה הבחנה בטיוטת התקנות החדשות בין בקשות ביניים מורכבות ללבין בקשות אחרות שהן טכניות במהותן” לצורך אגרה.  ככה בדיוק מסרבלים דברים ומקשים על הציבור.

במקום לבטל את המנגנון המקשה של גבית אגרה על בקשה, ממציאים כל מיני קטגוריות, ומי יחליט מה זה בקשה מורכבת, ומה זה “בקשה טכנית”….רשמת….  בקיצור עוד תעסוקה לרשמות בית המשפט ולמזכירות החדשות.  פיגור שכלי בתגלמותו.

עוד כותבת הסתומה ספירו ש”בכל מקרה שלא ניתן לשאת בעלות תשלום האגרה, ניתן להגיש לבית המשפט בקשה לפטור מאגרה”.  באמת??? להגיש בקשה לפטור מאגרה של 238 ש”ח?  רק הגשת כל הניירת עולה יותר כסף, ורק התעסוקה של הרשמת בבקשה לפטור כזה עולה פי אלפי אלפים של מונים למדינה בעלות כוח העבודה של הרשמות הנבלות.

והרשמות האלה קמצניות במתן פטורים מאגרה.  אפילו על 100 ש”ח הן תוצאנה את המיץ לכל אזרח.

בתמונה:  צוות יעוץ וחקיקה שמונה 8 עובדים וקיבל פרס הצטיינות צוותית: עו”ד נדים עבוד, עו”ד נטע קנינגשטיין, עו”ד דני חורין, עו”ד אריאל צבי, עו”ד כרמית יוליס, עו”ד אביגיל פלדמן-סון, עו”ד ערן עסיס ועו”ד עמית מררי.

משרד המשפטים מחלק פרסי הצטיינות לעובדים הכי מזדיינים יעוץ וחקיקה
משרד המשפטים מחלק פרסי הצטיינות לעובדים הכי מזדיינים יעוץ וחקיקה

להלן מכתב התנועה למען איכות השפיטה לגדעון סער בענין ההפליה באגרות:

פחע 149 מכתב רון שחר לגדעון סער 5-4-2022

להלן מכתבה של הנבלה השקרנית רחל ספירו:

מענה לפניה בנושא ביטול אגרות בקשות ביניים
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
גלילה למעלה