EDNA LOGO 1
EDNA LOGO 1

נשים אלימות: הישראלית אורית אוגד (רקדנית חושנית) חשודה ברצח כפול השתייכה לכנופיית סמים ורצחה 2 גברים בגלל עסקה של חצי מיליון דולר ביוסמיטי קליפורניה

רוצחת כחול לבן

נשים אלימות: הישראלית אורית אוגד (רקדנית חושנית במקצועה) חשודה ברצח כפול השתייכה לכנופיית סמים ורצחה 2 גברים בגלל עסקה של חצי מיליון דולר. עומדת לדין בקליפורניה ואם תורשע תקבל כסא חשמלי. 

העיתונות בישראל נרתמת לכבס את פשעיה ולהציג אותה כקורבן של שותפיה לרצח.  

הפמיניסטיות הישראלית טוענות שאין כזה דבר אישה אלימה. על פי התיאוריה הפמיניסטית הישראלית, נשים הנקלעות לנסיבות עברייניות, מסתבכות בזה רק בגלל חולשתן, מצוקתן, היותן “קורבן של מציאות חיים קשה”, או שגבר כישף אותן וניצל את תמימותן. השופטת דפנה ברק ארז שכיום היא שופטת בבית משפט עליון, הקדישה 25 שנה מחייה לכתוב ספרים ה”רוך הנשי” ועל הנשים המנוצלות ע”י הפטריארכיה הגברית. משום מה אף אחד מהפטריארכיה הגברית לא ניצל את “תמימותה” של דפנה ברק ארז, ואף אחד לא הציב לה תקרת ברזל שחסמה אותה מלטפס עד בית המשפט העליון. להבדיל מאסתי חיות, ברק ארז לא טיפסה לבית המשפט העליון באמצעות הכוס.

והנה ישראלית אחת שנעצרה בקליפורניה, מנפצת את המיתוס הפמיניסטי. אורית אוגד שמה. כיום היא מייללת בעיתונות הישראלית “אני לא יכולה לישון רק מהמחשבה שיושיבו אותי על כיסא חשמלי”. אלא שהעיתונות הישראלית מנסה לייפות את התמונה. כרגיל בישראל תמיד מחפשים איזה גבר להאשים באלימות ובפשעים של האישה.

אורית אוגד, ישראלית העצורה בארצות הברית בחשד לרצח כפול, סיפרה בשיחות עם מקורבים לה כי היא חוששת מגזר דין מוות, למרות, שלטענתה, היא חפה מפשע. לדבריה: “אין לי שום קשר לרצח ואני לא מעורבת בו. סתם שרבבו את שמי לפרשה”. אבל מה לעשות ארה”ב זו לא ישראל. היא השתייכה לכנופיית סמים של אחד בשם וויליאם לארסן. קיבלה משימה לרצוח שני בני אדם והשתתפה ברצח ליד יער יוסמיטי בקליפורניה. משם ברחה למונטנה וכשנתפסה מצאו אצלה כמויות של נשקים חצי אוטמטיים ותחמושת.

אורית אוגד רוצחת ישראלית באמריקה

במאקו עשו עליה כתבה חומלת. כתבו עליה כי לאחר בקשת המעצר של אורית אוגד, שנעצרה בחשד למעורבות ברצח בני זוג בארה”ב בשנה שעברה ומתארת איך שכרה רכב והייתה מעורבת במעקבים אחר הקורבנות. אחרי שהוסגרה לקליפורניה, כעת סנגורה חושש שייגזר עליה עונש מוות”.

הסיפור של אורית אוגד (32), ישראלית החיה בארצות הברית וחשודה ברצח כפול נמצא כעת בימים בדיון משפטי. אורית אוגד יושבת במעצר ואמורה להשיב על כתב החשדות נגדה. הקרובים שלה מספרים כי היא במצב נפשי קשה וחוששת שהיא תוצא להורג, על אף שלדבריה היא חפה מפשע. שלא כמו בישראל בארה”ב אין יחס מועדף לרוצחות ובהעדר התנאים המתאימים לשחרור בערבות היא תשאר במעצר עד להערכה שיפוטית.

אוגד, במקור ממושב רמות, היא בוגרת בית הספר לאמנויות “בצלאל” שבשנים האחרונות התפרנסה כמורה לריקוד על עמוד ואולי כדאי שתגיש בקשה במקום כיסא חשמלי לקבל את העמוד שהיא כל כך אוהבת וחבל. את בעלה הכירה ב-2018 ומאז היא חיה איתו בארצות הברית.

הרצח האכזרי התרחש ב-9 בנובמבר. על פי בקשת המעצר של התובע ממחוז מונו שבקליפורניה, טים קנדל, אוגד, ובעלה קורי ספרלוק (33), וחברם ברדלי קוהורסט (35) רצחו את בני הזוג ויליאם ויסניה לרסן – הורים לילדה בת חמש. ב-5 בנובמבר שכרה אוגד, על פי החשדות, רכב מסוג יונדאי אלנטרה, ושלושתם לנו באכסניה קרובה למקום שבו שהו בני הזוג לרסן. החוקרים מעריכים שלחשודים היו קשרים עסקיים עם בני הזוג שנרצחו. השלושה עקבו אחר בני הזוג, ארבו להם במקום חשוך, תקפו אותם ורצחו אותם.

רצחו בשביל כסף סמים ונשק, חזירות שלא ניתן להשביע

גופותיהם של בני הזוג נמצאו קפואים בשלג במרחק 550 ק”מ מזירת הרצח. רק כעבור ארבעה חודשים, אוגד, בעלה וחברם נעצרו על ידי סוכני האף.בי.איי והרשות הפדרלית למלחמה בסמים. ברשותם נמצאו אקדחים ורובים, עשרות אלפי דולרים והם חשודים ברצח ממדרגה ראשונה. החוקרים מעריכים כי הרקע לרצח היא עסקת סמים גדולה של כחצי מיליון דולר שהשתבשה וסכסוך עסקי. במידה והשלושה יימצאו אשמים הם צפויים להיות מוצאים להורג.

לאחרונה שוחחה אוגד עם בני משפחתה ועם פרקליטה עו”ד יניב שגב. “אני פוחדת שיוציאו אותי להורג על דבר שלא עשיתי. אני חפה מפשע. אין לי קשר לרצח או לתכנון שלו”, אמרה אוגד בשיחות עם מקורביה, “הפילו עליי תיק משום מקום. לא רצחתי אף אחד ואני מקווה שבסוף הרשויות בארצות הברית יגיעו למסקנה שאני זכאית. אני לא יכולה לישון וכל הזמן רצות לי מחשבות בראש על כך שיושיבו אותי על כיסא חשמלי”.

“תצילו אותי. אני הקורבן בכל  הסיפור הזה”, הוסיפה אוגד, “סתם תפרו לי התיק. תאמינו לי, אני לא משקרת. אני בטוחה שמי שרצח ייקח אחריות על מעשיו. כל המעצר שלי זה טעות אחת גדולה. אי הבנה”.

מקריאת העדויות בתיק עולה כי בניגוד לטענתה של אוגד, בעלה של אוגד והחבר אינם מפלילים אותה ברצח, בידי החוקרים יש ראיות נסיבתיות: מצלמות אבטחה ואיכוני טלפון שמוכיחים שהשלושה היו בזירת הרצח יחד והמשיכו לאחר מכן לאזור שבו נמצאו הגופות.

לטענת מאקו פמיניסט בעלה של אוגד אמור למסור בימים הקרובים עדות נוספת במטרה לנקות אותה מאשמת רצח אך לא יוכל לנקותה מאשמת סיוע לרצח וסיוע לאחר הרצח ובוודאי שלא יוכל לנקות אותה מהעובדה כי ידעה על הסחר בסמים ובנשק.

עו”ד יניב שגב המייצג את אוגד אומר בתגובה כי מרשתו מכחישה מכל וכל כל מעורבות ברצח, וכי רק לאחר שיקבל את כל חומר הראיות בתיק הוא יוכל להתייחס להאשמות נגדה. לדבריו כל מטרתו היא להוכיח שאין לאוגד שום קשר לרצח.  “מדובר בתיק חריג בכל קנה מידה. הן מבחינת חומרת המעשים המיוחסים והן מבחינת התוצאה האפשרית בסיומו – עונש מוות. עו”ד נטע לב ואנוכי יחד עם צוות עורכי דין מקומיים, יצאנו לקרב חיינו, על מנת להציל את אורית מפני הגרוע מכל, וכך יהיה”. לא ברור לנו במערכת מהו הערך עליו הם נלחמים.

כך או אחרת הגברת אורית אוגד עסקה יחד עם בעלה וחבריו בסחר בסמים, נשק ולמען האנושות עדיף שתירקב בכלא מאשר שתחזור ארצה ותמשיך את חיי הפשע שלה בצורה מוגנת ע”י מערכת השפיטה הפמיניסטית של ישראל.

הנה עוד כתבת הלבנה וכיבוס של פשעים נשיים מהז’אנר הנפוץ כל כך בישראל. הכתבות האחריאיות לזבל הזה הן ליאור שלו ושוש מימון ממאקו.  אלו שתי נשים ממורמרות שפיתחו סגנון מיוחד:  תחקירים שמוציאים כל אישה עבריינית מאמא תרזה.

אורית טסה לאמריקה בחיפוש אחר חיים חדשים. עכשיו מאיים עליה גזר דין מוות

בת למגדלי מנגו ממושב פסטורלי ברמת הגולן, בוגרת “בצלאל”, מורה לריקוד על עמוד: שום דבר בקורות חייה של אורית אוגד לא מתחבר למעצרה, לצד בעלה האמריקאי וגבר נוסף, בחשד לרצח כפול של בני זוג בקליפורניה. הסיפור נעשה עוד יותר משונה כשנחשף קשר בין המעורבים בפרשה לצעיר שלפני 10 חודשים יצא מביתו כדי לבצע עסקת מריחואנה בשווי 400 אלף דולר – ומעולם לא חזר. תחקיר מגזין mako

סופת שלגים הלבינה את העיירה ברידג’פורט, קליפורניה, בבוקר ה-9 בנובמבר 2020. נהג מפלסת שנשלח לפנות את כביש 395 הבחין בשני עצמים מוטלים בשולי הדרך, כ-15 ק”מ צפונית למרכז העיירה. הוא התקרב מעט ונעצר מבועת כשהבין במה מדובר: גופותיהם של גבר ואישה, קפואות ומכוסות בשלג.

שוטרים שנשלחו לזירה אספו את הגופות שזוהו כבני זוג תושבי העיר ברבנק – ויליאם אדריאן לארסן (35) ואשתו יסניה (30),הורים לילדה בת חמש. על פי פרסומים בתקשורת האמריקאית, הגופות היו מונחות על הכביש פחות מ-24 שעות לפני שהתגלו. חוקרי משטרה שבדקו אותן קבעו כי בני הזוג חוסלו במה שהוגדר “רצח כפול ממוקד”, אולם המניע והנסיבות נותרו עלומים. גם המיקום עורר סימני שאלה לאחר שנמצא כי ללארסנים “אין קשר ידוע” למחוז מונו שבו נמצאו גופותיהם. במהלך החקירה התברר שהשניים נרצחו בעיר מגוריהם; עד כה לא ידוע איך ולמה הועברו גופותיהם מרחק של כ-550 ק”מ צפונה מזירת הרצח בברבנק לכביש 395 ליד ברידג’פורט.

ארבעה חודשים נמשכה חקירת האירוע בידי סוכני אף.בי.איי ואנשי ה-DEA, הרשות הפדרלית למלחמה בסמים. לפני כשלושה שבועות, ב-22.3, נעצר חשוד ראשון בפרשה – גבר בן 35 בשם ברדלי קוהורסט – בעיר פיניקס, אריזונה. שלושה ימים לאחר מכן נעצרו בעיר מגוריו של קוהורסט, מיזולה שבמונטנה, שני אנשים נוספים: חייל לשעבר בשם קורי ספרלוק (33) ואשתו אורית אוגד (32), ישראלית מהמושב רמות שברמת הגולן. השלושה חשודים בשני מעשי רצח מדרגה ראשונה ובקשירת קשר לביצוע פשע. הרשויות האמריקאיות מסרו כי בעת מעצרם של השלושה נתפסו ברשותם אקדחים, רובים חצי אוטומטיים, תחמושת וכסף מזומן.

ב-23.3, יממה לפני שנעצרה, הודיעה אוגד בקבוצות הפייסבוק העירוניות של מיזולה על מכירה של רהיטים מדירתה: מיטה זוגית, שולחן כתיבה ושידות. “חייב להימכר כמה שיותר מהר”, כתבה בפוסט. לא ברור אם יש קשר בין הפרסום של אוגד לבין מעצרה, כפי שבתחילה אי אפשר היה להבין מה הקשר בין הישראלית שהתפרנסה בשנים האחרונות כמורה לריקוד על עמוד, בעלה, קוהורסט – ובני הזוג לארסן שמתגוררים כ-2,000 ק”מ דרומית-מערבית למונטנה. גופי תקשורת בארה”ב דיווחו על הרצח הכפול כ”סכסוך עסקי”, קרי שותפות עסקית שהתפרקה או ריב על כסף שיצא משליטה. אלא שאישה אחת האמינה מהרגע הראשון כי מותם של הלארסנים הוא חלק מפרשה גדולה יותר.

שילה שארפ היא אמו של ג’ארד סטפנסקי בן ה-27, תושב העיר רדינג, קליפורניה. ב-21.6.2020, ארבעה חודשים לפני שנמצאו גופותיהם של בני הזוג לארסן, סטפנסקי יצא מבית הוריו לכיוון קרסון סיטי, נבדה. מאז נעלמו עקבותיו. “שאלתי אותו למה הוא נוסע כל כך רחוק, והוא אמר שזאת נסיעת עסקים”, סיפרה שארפ בראיון לערוץ היוטיוב של העיתונאי ג’ייסון הברט בחודש דצמבר האחרון. “הלכתי לישון מודאגת, וכשהתעוררתי ראיתי שג’ארד לא חזר הביתה. התקשרתי אליו והוא לא ענה. בהתחלה חשבתי שהוא באזור ללא קליטה, ואחרי כמה שעות זה התחיל להטריד אותי. באותו יום הבנו במשפחה שמשהו לא בסדר ודיווחנו במשטרה על ג’ארד כנעדר”.

משפחתו של סטפנסקי פתחה קבוצת פייסבוק המוקדשת לאיתורו. קרוביו הסתובבו ברחבי ארה”ב, ערכו חיפושים נרחבים, ולאחר שבועות עקרים שכרו חוקר פרטי שינסה למצוא קצה חוט בפרשה. בעבודת נמלים הצליח החוקר לגלות שסטפנסקי נסע לקרסון סיטי כדי לסגור עסקת מריחואנה בשווי של כ-400 אלף דולר. על פי ממצאי החקירה הפרטית, את העסקה יזמו שני גברים שעבדו ביחד: ויליאם אדריאן לארסן וקורי ספרלוק. הנרצח והחשוד ברצח, בעלה של אורית אוגד.

אני לא מאמינה שהיא רצחה

עם היוודע דבר מעצרה של המושבניקית מישראל פורסמה הודעה לתושבי רמות: “אורית אוגד נעצרה ביחד עם בעלה בחשד לביצוע פשע חמור. בשלב הזה מדובר בחשדות בלבד ואנו כקהילה עושים מה שניתן כדי לעטוף ולסייע למשפחה”. למחרת המעצר החלו במושב לגייס כספים לטובת משפחת אוגד דרך קרן עזרה הדדית (“מבקשים את עזרתכם בתרומה ובהעברת ההודעה הלאה לכל מי שיכול לעזור”, נכתב בהודעה מטעם הקרן). הוריה של אוגד, יפית ואיתן, טסו לקליפורניה כדי לשהות לצד בתם, מותירים מאחור חברים וקרובים הלומים מול התמונה שפורסמה בתקשורת הישראלית: אורית אוגד בבגדי מעצר כתומים ומבט מבוהל.

איך הפכה המושבניקית הצעירה, האמנית בוגרת “בצלאל” ומי שהתפרנסה בשנים האחרונות כמורה לריקוד על עמוד, לחשודה ברצח כפול בארה”ב? “אני לא מאמינה שהיא רצחה”, אומרת דורין (שם בדוי), חברה של אורית. “אורית היא בנאדם מאוד קיצוני, כשהיא מאוהבת היא תעשה הכל בשביל בן הזוג שלה. יכול להיות שהיא עשתה משהו בשביל קורי, אבל לרצוח? אין מצב”.

נוף ילדותה הוא משק אוגד, שבו הוריה מגדלים ומוכרים פירות מנגו. כילידת רמות למדה בבית הספר “נופי גולן”, משם זוכר אותה חבר הילדות נתן (שם בדוי) כ”ילדה סופר חברותית. היא תמיד הייתה קצת משונה, אבל בקטע טוב. אהבה אמנות וריקוד, הייתה סוג של פריקית בנעלי צבא ובגדים שחורים, שמעה מוזיקת מטאל”.

לאחר שירות מלא בצבא נרשמה ללימודי אמנויות המסך בבצלאל. סרט הגמר שיצרה, “מחול ההיתרים”, הוצג בין השאר בפסטיבל הסרטים בחיפה (“מופע מחול ביזארי המבוסס על סיטואציות ריאליסטיות מוקצנות, מתאר תובנות שונות על הימצאות הפרט בחברה והעולם המודרני המתירני”, נכתב בתכניית הפסטיבל). באותן שנים נהגה אוגד לשתף סרטונים משונים בפייסבוק; באחד מהם סיפרה כמה היא אוהבת “אננס למאכל ולייזרים מהעיניים”, בסרטון אחר הופיעה כארנב קופצני. דמויות דמיוניות, מריבות וסיטואציות מזרות אימה הוצגו בכל הסרטונים שלה. “אורית חיה אמנות”, אומר יהודה (שם בדוי), שלמד איתה בבצלאל. “היא אדם של ‘פיס אנד לאב’, הולכת למסיבות ול’מידברן’, אוהבת את כולם. למדנו יחד שלוש שנים ולא ראיתי ממנה אפילו קמצוץ של כעס. היא רגועה, מסתדרת עם כולם, תמיד עוזרת”.

ביצירות שלה ניכר המון פחד.
“כלפי חוץ היא הייתה מאוד לבבית. האמנות שלה זה משהו אחר, היא תמיד הראתה דרכה צד נוסף”.

היו לה בני זוג במהלך השנים שהייתם בקשר?
“היו לה חברים ישראלים והיה לה גם בן זוג גרמני. כל האקסים שלה היו סופר חננות, היפים כאלה, רגועים. כשראיתי שהיא עצורה יחד עם מי שהיום הוא בעלה לא האמנתי, זה כל כך לא הסגנון של אורית. הייתי אומר שאין מצב שהיא תצא איתו”.

את קורי ספרלוק, תושב מונטנה, הכירה בישראל בשנת 2018. היא עבדה אז כמדריכת “הולה הופ” (ריקוד עם חישוק) וחסכה כסף לטיול באמריקה; הוא התפרנס באותה שנה כמאבטח אישים בישראל. “היה שם סיפור של התאהבות כמו באגדות, מרגע שהיא הכירה אותו היא הרגישה שהוא נפש התאומה שלה. בחיים לא ראיתי את אורית מאוהבת ככה”, מספרת דורין.

כשנה לאחר שהכירו, ביוני 2019, השניים נישאו בטקס צנוע במיזולה ועברו לגור ביחד בביתו של ספרלוק. מונטנה – המדינה הרביעית בגודלה בארה”ב במונחי שטח, אך רק ה-44 בגודלה במונחים של מספר תושבים – הייתה לאוגד בית חדש ורחב ידיים עם פארקים לאומיים, טבע פראי ושקט שאפילו בגולן לא מכירים. “בשנה הראשונה שלהם ביחד היא הייתה מאושרת”, מספר נתן (שם בדוי), ידיד של אורית. “לי היא אמרה שהוא עובד כמאבטח. אני חושב שהיא לא ידעה, או לפחות מעולם לא דיברה, על הקשר שלו לסמים”.

קורי לקח את הכסף ונעלם

בפרופיל הלינקדאין שלו מציג את עצמו קורי ספרלוק כ”יועץ לתעשיית הקנביס, מגדל ומעבד”. הוא מציין שעבד כמעצב גרפי במשך 18 שנים וכי לאחר מכן עבר לתחום הקנביס. ספרלוק כותב על עצמו שהוא “מומחה בסוגי קנביס, יודע לארוז ולארגן את השיווק שלהם בנבדה ובאורגון”; כאמור, העסקה שנרקמה לכאורה בין ספרלוק, ויליאם אדריאן לארסן וג’ארד סטפנסקי הייתה אמורה להיסגר בנבדה.

בעוד שספרלוק הציג את עצמו כמי שמשתייך לצד החוקי של תעשיית הקנביס, הנרצחים ויליאם ויסניה לארסן הסתבכו בשנת 2018 עם הצד האחר שלה כשנעצרו בפנסילבניה באשמת החזקה של 840 קילו מריחואנה ו-1,200 סיגריות מלאות בחומר הפעיל THC. הוא הודה באשמה ושהה שישה חודשים בכלא;  היא השתתפה בתכנית גמילה. היא הייתה מוכרת בברבנק כרקדנית ודוגמנית שבשנה האחרונה החלה למתג את עצמה כגורו של בישול בריא, הוא היה מוכר לרשויות לאחר שנעצר מספר פעמים בחשד למעורבות בעסקאות סמים.

הסטטוס החוקי של הקנביס בארה”ב משתנה ממדינה למדינה, וגם במקומות שבהם הוחלה לגליזציה – לרבות קליפורניה, אחת החלוצות בתחום – קיימות מגבלות כמותיות על סחר בצמח ועל אחזקתו. מדברים שאמרה שילה שארפ בראיון לג’ייסון הברט עולה חשד שקורי ספרלוק ניצל את הגישה שלו לתעשיית המריחואנה כדי לסחור בה באופן לא חוקי, וכי הוא ולארסן היו שותפים באופן כזה או אחר. “נמסר לנו שביום שבו ג’ארד נעלם הוא נסע לפגוש את ויליאם לארסן. הם הכירו קודם לכן, מתברר שהם עבדו ביחד כמה פעמים בעסקאות סמים”, סיפרה שארפ. “בפעם ההיא ג’ארד היה צריך לקבל מוויליאם סכום של 400 אלף דולר ולהעביר לו מריחואנה שקיבל מבחור אחר שהיה חלק מהעסקה. הוא עשה את זה כמה פעמים, אבל ביום שנעדר היה מדובר בסכום הכי גדול. באותו יום, דווקא כשעמדה להתבצע העסקה הכי גדולה ביניהם, ויליאם אמר לג’ארד שהוא בחופשה ושבאופן חד פעמי ייפגש איתו החבר שלו, קורי ספרלוק, ויעשה מולו את העסקה”.

למרות מאמציו של החוקר הפרטי, עד כה לא ידוע מה קרה בין קורי ספרלוק לג’ארד סטפנסקי או אם השניים נפגשו בכלל. “הטלפון של ג’ארד נותק בשעה שתיים בצהריים ביום שבו נעלמו עקבותיו, והאיכון האחרון של הטלפון היה במרחק מאות קילומטרים מהמקום שבו הם קבעו להיפגש. נראה שהוא לא הגיע לנקודת המפגש”, סיפרה שארפ. “בעזרת החוקר הפרטי הצלחנו להיפגש עם ויליאם לארסן לפני מותו והוא טען ש’כנראה שג’ארד סיים את העסקה והוא נהנה לבזבז את הכסף בעולם’, אבל זה לא הגיוני, ג’ארד לעולם לא היה עושה דבר כזה. לדעתי קורי נעלם עם הכסף. ויליאם אמר לחוקר שאם משהו רע קרה לג’ארד, אז קורי עשה את זה. לקח את הכסף ונעלם”.

מה, אם בכלל, היה חלקה של אורית אוגד בחלק הזה בחייו של בעלה? “היא הייתה מעשנת פה ושם, בעיקר במסיבות, אבל היא מעולם לא מכרה גראס”, מספרת דורין, “יותר מזה, היא עבדה קשה כדי להרוויח את הכסף של עצמה במונטנה. למה שמישהי שבעלה מרוויח סכומים משוגעים ממכירת סמים תעבוד כל כך קשה?”.

אוגד עבדה בסטודיו “Pole Fiction Missoula”, שם העבירה שיעורי ריקוד על עמוד וטוורקינג. “היא תמיד אהבה לרקוד”, מספר יהודה. “בארץ היא עשתה את זה בעיקר כתחביב, אבל בארה”ב זה הפך לפרנסה. היא סיפרה שמעריכים אותה מאוד בסטודיו, שהריקוד עושה אותה מאושרת”.

בנובמבר האחרון – החודש שבו נרצחו בני הזוג לארסן – הקימה אוגד להקת רקדניות בשם “The Wild Twerkies”. בתכנון היו הופעות על במות ובמועדונים וסרטונים ברשתות החברתיות. “היא הייתה הכוכבת שלנו”, מספרת ג’סיקה (שם בדוי), שרקדה עם אורית בסטודיו. “הייתה לה תשוקה ליצור וללמד, היא רצתה להכיר אנשים חדשים בעיר ותמיד הייתה שם בשביל כל הבנות. היא הייתה יושבת שעות על גבי שעות בסטודיו ובונה ריקודים לתלמידים שלה”.

כמו ג’סיקה, גם מכרים של אוגד מישראל מספרים על אישיות טוטאלית. “אם יש משהו שלקחתי מאורית זה את העובדה שהיא עפה על מה שהיא עושה”, מספרת פז (שם בדוי), חברה. “היא מזהה ברגע במה היא טובה, והולכת עד הסוף. באמנות, בריקוד, בשביל החברות שלה, ואני מניחה שגם בזוגיות”.

איך התרשמת ממערכת היחסים שלה עם ספרלוק?
“היא חלמה על ילדים איתו, אבל סיפרה לי לא מעט על קשיים שהיו להם בזוגיות”.

אילו קשיים?
“היא סיפרה שקורי סובל מתופעות שנוצרו בגלל השירות הצבאי שלו, אמרה שלפעמים היו לו התפרצויות זעם. הוא שירת המון שנים, זה השפיע עליו, ואורית תיארה זוגיות של עליות ומורדות בהיבט הרגשי. הייתה להם מערכת יחסים מאוד קיצונית, הוא נראה מאוד קשוח והיא אדם עדין”.

היא סיפרה שהוא פגע בה?
“אני לא יודעת על משהו ספציפי, אבל לא תמיד נראה שטוב לה שם. היא כאילו לא נראתה לי שלמה. לא היו לה חברות ולא ממש עם מי לדבר. הקרקע היציבה שלה היה קורי, והוא לדעתי לא ממש יציב”.

היא פשוט המשיכה ללמד כרגיל

עם ובלי קשר ליחסים עם בעלה, חברים של אוגד מספרים שמשהו השתנה בה מאז הנישואים והמעבר לארה”ב. משהו שבא לידי ביטוי בתגובות שלה, בסיפורים שלה ובפעילות שלה ברשתות החברתיות. “היא תמיד הייתה משתפת תמונות ממסיבות, עם המשפחה שלה ועם חברות. לפני שנתיים היא מחקה את החשבון שלה ופתחה חשבון חדש, מקצועי, כרקדנית על עמוד”, מספר יהודה. “היא הפסיקה פתאום להעלות כל חוויה חברתית, זה היה מוזר, אבל לא חשדתי שקורה משהו”.

גם פז לא חשבה לרגע שאוגד עלולה להסתבך. “לראות את תמונת המעצר שלה באינטרנט תחת הכותרת של חשודה ברצח הרטיט לי כל עצם בגוף. כאב לי. אני לא יודעת איך להסביר את זה, אני מרגישה בחלום”. ג’סיקה, שליוותה את אוגד בהקמת הלהקה החדשה, נחרצת: “אומרים שהזוג הזה נרצח בנובמבר, ואני הייתה איתה כמעט כל יום בחודש הזה ולא ראיתי שום דבר. היא פשוט המשיכה ללמד כרגיל ודיברה איתנו כאילו הכל רגיל. אורית היא אדם מאוד רגיש, אם היא הייתה אשמה היא לא יכולה ללמד. אני בטוחה שהיא לא ידעה מכלום”.

אוגד, ספרלוק וקוהורסט מוחזקים כעת במעצר במונטנה. התרחיש המדאיג מבחינת מכריה של אוגד הוא האפשרות של הסגרה למדינת קליפורניה, שם בוצע הרצח הכפול, ושם עדיין קיים עונש מוות. בדיון בבית המשפט במיזולה עודכנו החשודים כי הוגשה בקשה רשמית להסגרתם, הליך שעשוי להימשך מספר חודשים. לא מן הנמנע שעורכי הדין של השלושה יפעלו להשאירם במונטנה, שם לא נהוגות הוצאות להורג; גורם במשרד החוץ אמר השבוע למגזין mako כי אורית אוגד עצמה מתנגדת להסגרה.

בני משפחתו של ג’ארד סטפנסקי לא נענו עד כה לבקשתנו להבהיר מה עוד ידוע להם על הקשר בין ההיעלמות של בנם ורצח הזוג לארסן, אולם בראיון לתחנת טלוויזיה מקומית בעיר רדינג הבהיר נציג של המשפחה כי הידיעה על הרצח הכפול הדאיגה אותם – ובמובן מסוים גם עוררה בהם מחדש מעט תקווה. “אני חושב שזה היה סוג של מסר, שהגופות הושלכו בצורה כזאת כדי שימצאו אותן”, אמר הגורם שביקש להישאר בעילום שם, והוסיף כי במשפחת סטפנסקי מקווים שחקירת הרצח תסייע באיתורו של ג’ארד.

נכון לשעה זו לא ברור מה היה טיב היחסים בין אוגד וספרלוק לחשוד השלישי ברצח הכפול, קוהורסט. את תגובתם של בני משפחת אוגד לכתבה זו לא ניתן היה להשיג, וכך גם לגבי תגובת עורכי דינם של החשודים, אם הם אכן מיוצגים משפטית (תגובות המשפחה ועורכי הדין יפורסמו אם וכאשר יתקבלו). סביר להניח שרבות מהתשובות נמצאות אצל ג’ארד סטפנסקי, אלא שהצעיר מהעיר רדינג – כמו המניע לרצח הכפול, כמו המפתח לפרשה כולה – הוא עדיין בחזקת נעדר.

https://www.mako.co.il/women-weekend/Article-b97ce0f3011b871027.htm

כתב אישום חמור בגין רצח לא מותיר הרבה ספקות לגבי מעורבותה הפעילה של הרקדנית הישראלית
Views: 58

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *