EDNA LOGO 1
EDNA LOGO 1

עו”ד גיא אופיר עלבון לאינטליגנציה: תובע את יוטיוב וגוגל כי ילד בן 14 התחיל להאמין בישו. רוצה להגביל צפייה בתכנים דתיים לגיל 18 ומעלה

גיא אופיר משדל לקוחות להשקיע בתביעות חסרות סיכוי

העיתונאית ניצן שפיר קיבלה הודעה יח”צנית מעו”ד גיא אופיר מגבעתיים על עוד תביעה שהוא מגיש נגד גוגל ויוטיוב.  העיתונאית סברה שזה שווה אייטם, אבל האייטם הזה דבילי במיוחד, ונראה סתם עוד ככתבת שיווק ויחצ”נות לעו”ד כישלוני שרוצה להפיל בפח אנשים תמימים שישלמו לו שכר טרחה על תביעות סרק.

ובמה מדובר:  כמו שיש דת יהודית ויש דת נוצרית, יש גם דת של מאמינים הנקראים “יהודים למען ישו” (יהודים משיחיים” כלשון הכתבה).  זה מה שהם מאמינים בו, שהם יהודים וישו היה משיח.  זכותם.  יש בארץ חופש מדת וחופש הדת.  זכותם גם לפרסם את האמונה שלהם בכל מקום שבא להם.  מי שרוצה יצטרף ומי שלא רוצה לא יצטרף.

גיא אופיר משדל לקוחות להשקיע בתביעות חסרות סיכוי
גיא אופיר משדל לקוחות להשקיע בתביעות חסרות סיכוי

באו לעו”ד גיא אופיר הורים לילד בעייתי בן 14 שהחליט שהוא מאמין בישו, וגיא אופיר מכר להם לוקש שאפשר לתבוע את גוגל ויוטיוב על זה שהם מארחים את ה”תכנים” של יהודים למען ישו.  מעניין כמה כסף הוא לקח מהם עבור השטות הזו?  30,000 ש”ח?  40,000 ש”ח???  ההורים לא צריכים להיות נבונים במיוחד כדי להבין שאם מישהו גרם להם נזק זה היהודים למען ישו, ולא יוטיוב או גוגל.  יש לכם טענות נגד המשיחיים?  תתבעו את המשיחיים, אבל מה אתצם רוצים מגוגל ויוטיוב?

מה בדיוק חשב עו”ד גיא אופיר למכור לשופט בבית המשפט?  שגוגל אמורה לבדוק פרסומים של כל דת ודת, כולל בודהיסטים ובהאיים, ולראות אם יכול להיות שהפרסומים האלה עלולים לגרום למישהו לשנות את הדת שלו?  זו ממש בדיחה. גיא אופיר טוען שגוגל צריכה להגביל את התכנים לגיל 18 ומעלה.  אבל אם ככה אז גם כל תוכן של בית כנסת יהודי, כנסיה נוצרית או מסגד מוסלמי צריך להיות מוגבל למעל גיל 18.  אבסורד?  אולי, אבל דין אחד לכל הדתות.

ולגבי ההורים האלה, אלו מחפשים את המטבע שלא במקום הנכון.  נער בן 14 שמשנה את דתו, זה לא בגלל שהוא נפל בפח של המשיחיים.  זה בגלל שהוא בגיל מרד הנעורים, וכנראה ההורים לא חינכו אותו כמו שצריך, או שהוא עצמו בעייתי ויש לו מצוקות נפשיות.  טוב יעשו ההורים אם יבררו מה מציק לילד במקום לבזבז כספם על עו”ד גיא אופיר והשטויות שלו.

להלן הכתבה של ניצן שפיר, פורסם בגלןובס 20/5/2021:

תביעה נגד יוטיוב וגוגל: מציגות תוכן להמרת דתם של קטינים בניגוד לחוק

אב לקטין שהמיר את דתו לאחר שצפה בתוכן ובפרסומות של אגודה המזוהה עם תנועת “היהודים המשיחיים”, תובע את יוטיוב וגוגל בטענה כי הפצת הסרטונים בתוכן שמיועד לקטינים היא עבירה על החוק • התכנים של האגודה מופצים במגוון רשתות חברתיות

אב לקטין בן 16 שהמיר את דתו בעקבות חשיפה לסרטוני ילדים, הגיש תביעה נגד יוטיוב, גוגל ועמותה המפעילה את “המכללה למקרא” בנתניה. זאת בטענה כי יוטיוב, השייכת לגוגל, מאפשרת הצגת פרסומות ותכנים המיוצרים על-ידי המכללה ומיועדים לקטינים במטרה לשדל אותם להמיר את דתם בניגוד לחוק. בין התובעים גם קטין בן 14 ואביו, שנחשף לתכנים ביוטיוב והחל להאמין בישו.

בתביעה נדרשת המכללה, המופעלת על-ידי “עמותת דרך-אל אגודה ישראלית להכרת שורשים מקראיים”, להסיר את התכנים ולפצות את התובעים ב-400 אלף שקל. יוטיוב נדרשת להסיר את התכנים מהערוץ של המכללה, ואם לא אלה לא יוסרו, לכל הפחות היא נדרשת להגביל את הערוץ מעל גיל 18.

בתביעה, שהוגשה על-ידי עוה”ד גיא אופיר ורועי בן דוד, נטען כי סרטונים שהמכללה, המזוהה עם הזרם הנוצרי המוכר כ”יהודים משיחיים”, מייצרת ומפרסמת, נועדו להמיר את דתם של הקטינים ולפנות אליהם באופן ישיר; וכי יוטיוב וגוגל מאפשרות לה את הפרסום; זאת בזמן שהחוק קובע איסור פלילי לשדל קטין בפנייה ישירה אליו להמיר את דתו, ואוסר לבצע פעולות המובילות את הקטין להמרה זו.

עוד נטען כי נעשו פניות ליוטיוב על-מנת שתפסיק את הפצת התכנים, כולל הליך משפטי שהסתיים בהסכם פשרה לפיו יוטיוב תגביל את הפרסומות למי שגילו מתחת לגיל 18. “למרות שגוגל ויוטיוב קיבלו ‘כרטיס צהוב’ בדרך של תביעה קודמת”, נטען כי יוטיוב ממשיכה לפרסם את התכנים.

בתביעה נחשף סיפורו של הקטין בן ה-16, בן למשפחה המנהלת אורח חיים דתי, שסבל מבעיות חברתית ופסיכולוגיות. הקטין נתקל בפרסומת שמשכה את תשומת-ליבו בפייסבוק וכך הגיע לסרטוני המכללה. הוא הסתיר מהוריו את הקשר בינו לבין המכללה במשך תקופה ארוכה. לפי התביעה, הקטין הושפע מהסרטונים, החל להאמין בישו וראה עצמו כ”יהודי משיחי”, זאת למרות שהאמונה בישו אינה חלק מהדת היהודית כפי שהוצג לו על-ידי המכללה.

“מדובר בהתערבות גסה ובוטה בחינוכו של קטין על-ידי הוריו וחדירה לאוטונומיה של ההורים המחנכים את ילדיהם”, נכתב בתביעה.

המכללה עושה שימוש בכל הרשתות החברתיות – טיק טוק, אינסטגרם, פייסבוק וטלגרם. “כל התכנים שמועלים אל החשבונות בפלטפורמות החברתיות מוצגים ומנוסחים כפנייה ישירה לקטינים או כסרטי אנימציה”, כתבו התובעים. עוד צוין כי התכנים לא מכוונים לבגירים, וכי מדובר בין היתר בשירי הילדים “שעון בן חייל” ו”מי שטוב לו ושמח”, שרק מצפייה בהם ניתן להבין שהם כוללים תכנים סמויים.

לתביעה צורף סרטון שבו נצפה דובר התנועה אומר כי “אנחנו עוקפים את הרבנים האורתודוכסים. אנחנו כבר לא זקוקים לאישור שלהם או לרשות. אנחנו חודרים ישירות לטלפונים של הילדים או למחשבים”.

גוגל ויוטיוב מסרו בתגובה כי “אנחנו לא מגיבים על הליכים משפטיים. נגיש את תגובתנו לבית המשפט”.

את תגובת המכללה למקרא או העמותה המפעילה את המכללה לא ניתן היה להשיג.

Views: 8

2 Comments

 1. לא חסרים עורכות דין שמציגות עצמן כלוחמות למען תלונות שווא, כאשר הבסיס הוא “מילה כנגד מילה” הסיכוי לזכייה הוא אפס ולוקחות בשם “הצדק” עשרות אלפי שקלים. אבות שלקחו להם את הילדים ישלמו “עשרות אלפי שקלים” בהליכי סרק מכורים מראש בבתי משפט למשפחה.

  ככלל, עורך דין נזיקין יקח אחוז מהתביעה, אם יש כאן נזק אמיתי שכל שנדרש זה תביעה, ראה מקרה יצוג נכים או נפגעי תאונות מול ביטוח לאומי .

  לא תמצא אחד כזה, בתביעות “לשון הרע”, “תלונות שווא”. לדעתי אם בעל האתר יכול להזהיר את הציבור ביחוד האבות הגרושים שאין לו את התובנה הזו מפני אנשים אילו – עשה מצווה

  כי בסדום, אדם שיעשה זאת מסתכן בתביעה מעורך הדין. שם רע לא ירתיע אנשים כאילו, אך לפחות יפחית את הנזק מהם

 2. טעות היא לטעון שהיהודים המשיחיים ממירים את דתם של הנוהים אחריהם.
  היהודים המשיחיים אינם נוצרים בשום אופן! הם מצהירים בגלוי שהם יהודים.
  חלקם שומרי מצוות קלה כחמורה וחלקם פחות או בכלל לא.
  ההבדל המרכזי בינם לבין יהודים אחרים הוא שהם מאמינים שישוע (או ישו בלשון אחרת)
  היה נביא אמת וגם המשיח שצפוי לחזור בשוב ביום מן הימים.
  לכן הם יכולים לטעון להגנתם בבית המשפט שכלל לא שייך להאשימם בנסיון
  להמיר את דתו של קטין (דבר שהוא עברה על החק הישראלי).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *