EDNA LOGO 1
EDNA LOGO 1

מנסור עלא אח ניתוחי לב בוולפסון הציע לבת שירות לאומי שוקולד וחיבק אותה. שירה שלמייב סידרה לו פיטורים בשושו ללא דין פלילי וללא פיצוי למתלוננת

חנאן חסן יחיא ערבושית שעובדת כתובעת בביהד למשמעת של עובדי המדינה

הנה עוד דוגמא למה שקורה בבית הדין למשמעת של עובדי מדינה.  מגיע אליהם נאשם, מודה בהטרדה מינית חמורה ויוצא עם… פיטורים פסילה לשירות המדינה לרבות למשרד הבריאות למשך 5 שנים.  למיטב ידיעתנו המשטרה לא העמידה אותו לדין כי לא האמינו למתלוננת.

הנאשם מנסור עלא יליד שנת 1972 , עובד משרד הבריאות שהועסק בתפקיד אח בחדר ניתוחי לב במרכז הרפואי וולפסון בחולון.  המתלוננת היא בת שירות לאומי.  יש לזכור שאלה בנות חסודות שמשתמטות משירות בצה”ל בגלל שהן דתיות.  לא לא מפריע להן להיות משתרמטות.  בד”כ זה בנות שלמדו באולפנא דתית.  אצל אלו זו בושה לצאת עם ערבים…..

 

שירה שלמייב העורכת דין שתבעה את האח מוולפסון שהציע שוקולד
שירה שלמייב העורכת דין שתבעה את האח מוולפסון שהציע שוקולד

הסיפור מתחיל כאילו הוא מחזר אחריה ורוצה למשוך את תשומת ליבה:  “ביום 14.8.2019, במהלך תקופת ההתנדבות של פלונית, הציע לה הנאשם להכנס לחדר הניתוח ולצפות בניתוח לב, ופלונית נענתה בחיוב להצעתו. פלונית לבשה מדים ונכנסה לחדר הניתוח; במהלך הניתוח הביא לה הנאשם הדום לעמוד עליו, עמד בסמוך אליה והחזיק את ידה תוך שהוא מוודא שהיא רואה היטב את הניתוח”.

“בשלב מסויים ובמהלך הניתוח, בשעה 15:30 או בסמוך לכך, פלונית אמרה לנאשם כי היא רוצה לצאת מהניתוח ובתגובה אמר לה הנאשם: “לא, אל תלכי, תישארי איתי”. פלונית יצאה מחדר הניתוח והנאשם יצא בעקבותיה. הנאשם הציע לה שוקולד ושניהם נכנסו יחד לחדר המנוחה. מיד כשנכנסו לחדר המנוחה הנאשם סגר את הדלת ואז חיבק את פלונית, שחיבקה אותו חזרה. בסמוך לכך, אחז הנאשם בסנטרה של פלונית וקירב את פיו לפיה בכדי לנשקה בשפתיה בניגוד לרצונה. בתגובה, הסיטה פלונית את ראשה, הדפה את הנאשם ממנה והתרחקה. מיד ובסמוך לכך הנאשם שוב חיבק את פלונית, אחז בסנטר שלה וקירב את פיו לפיה בכדי לנשקה בשפתיה, כל זאת בניגוד לרצונה של פלונית. בתגובה למעשיו הסיטה פלונית את ראשה, דחפה את הנאשם ואמרה לו “די”.  בהמשך לאמור, הנאשם ביקש מפלונית שתישאר עוד קצת, והיא השיבה לו שרוצה לחזור לביתה. אז הנאשם חיבק אותה שוב, אמר שהוא יתגעגע אליה ונתן לה שוקולד”.

ממה שהבנו הבחורה חשקה בו ונתנה לה את כל הסימנים שמיצי הכוס שלה בוערים.  היא באה איתו לחדר הניתוח ואפילו לבשה מדים.  הוא סידר לה הדום שתוכל להנות מהצפיה בניתוח, מה שמראה כמה הוא דאג לה ורצה בטובתה.

אחרי זה הוא הביא לה שוקולד והיא באה איתו ל”חדר מנוחה”.  זה בדיוק הרגע המסגיר שהתחרמנה עליו, אחרת למה נכנסה לחדר מנוחה?  ממה היה לה לנוח?  מהצפיה בניתוח שלא היא ביצעה?  ולמה היתה איתו בחדר מנוחה לבד?  ברור שבא לה עליו.

אבל כנראה שמישהו הציץ וראה אותה, ולכן כיהודיה שומרת מסורת לא היתה לה ברירה אלא להמציא סיפור בגלל הבושה שלא תהיה מתוייגת כאחת שפותחת כוס לערבים.

שימו לב שאילו זו באמת היתה הטרדה מינית, המשטרה היתה נכנסת לתמונה ומגישה כתב אישום, וזה היה מאוזכר בהכרעת הדין המשמעתי בריש גלי, אבל אין כזה דבר.

הוא גם היה מיוצג בבית הדין המשמעתי וברור שעורך דינו לא היה נותן לו להודות אם היה סיכוי שישתמשו בזה בהליך פלילי נגדו ואז הוא יילך לכלא.  מכאן שהמשטרה גנזה את התיק ולא ראתה פה הטרדה מינית.

סיום הסיפור:  “על הנאשם יוטלו אמצעי המשמעת הבאים:  א. נזיפה חמורה, ב. פיטורים לאלתר, ג. פסילה לשירות המדינה לרבות למשרד הבריאות למשך 5 שנים”.   אבל “יזכה לקבל קיצבאות מכח חוק שירות המדינה (גימלאות) [נוסח חדש], תש”ל – 1970, כבר בעוד 5 שנים”.

בתמונה:  חנאן חסן יחיא ערבושית שעובדת כתובעת בביהד למשמעת של עובדי המדינה

 

חנאן חסן יחיא ערבושית שעובדת כתובעת בביהד למשמעת של עובדי המדינה
חנאן חסן יחיא ערבושית שעובדת כתובעת בביהד למשמעת של עובדי המדינה

 

להלן הכרעת הדין

מנסור עלא הכרעת דין הטרדה מינית

להלן גזר הדין:

מנסור עלא גזר דין הטרדה מינית
Views: 24

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *